02:22:13 - Pátek 25. Duben 2014

Plzeň si přeje Austrii, do Liberce může přiletět Tottenham

Nyon (Švýcarsko) – Plzeň, Liberec a Jablonec se dozvědí jména soupeřů pro 4. předkolo. Plzeň bude v mistrovské části losování play-off Ligy mistrů nasazená a narazí na jeden tým z pětice Austria Vídeň, Legia Varšava, Maribor, Ludogorec Razgrad a Karaganda. Přímý přenos losování ze švýcarského Nyonu vysílá ČT sport a náš web od 11:45.

Západočeši se po středečním vítězství 6:2 a postupu přes estonský tým Kalju shodli, že by si nejvíce přáli Austrii, za niž hraje český útočník Tomáš Jun. Naopak vyhnout by se chtěli cestování do dalekého Kazachstánu k duelu s Karagandou. Šachťor je navíc nevyzpytatelným týmem, neboť ve 2. předkole vyřadil favorizovaný Borisov a vloni v kvalifikaci Ligy mistrů notně potrápil Liberec. Slovan postoupil až v prodloužení.

"Liberec si to zažil loni a letět 4 500 kilometrů je složité. Takže nejmíň bych si přál Karagandu," podotkl kouč Pavel Vrba. Kapitán Pavel Horváth s ním souhlasil. "Všechna mužstva mají kvalitu, nicméně nejraději bych se vyhnul cestování do Kazachstánu. Ideální variantou by byla Austria, protože by za námi mohlo přicestovat větší množství našich skvělých fanoušků a nemusel by to být nepřekonatelný soupeř," mínil Horváth.

Jablonec může dostat Stuttgart nebo Spartak Moskva

Jablonec ani Liberec mezi nasazenými celky nebudou. Losování předkola Evropské ligy proběhne od 13:00.

UEFA rozdělila týmy do skupin, v Liberci tak mohou vybírat ze šesti, v Jablonci z pěti soupeřů. Jablonec má ve skupině vedle Stuttgartu ještě Spartak Moskva, PAOK Soluň, Černomorec Oděsa a Betis Sevilla. Na Liberec čeká jeden ze šestice Tottenham, Udine, Partizan Bělehrad, Dněpropetrovsk, Maccabi Haifa a portugalský Estoril Praia.

Jablonečtí se chtějí o svou šanci poprat. "Je mi jedno, koho dostaneme. Pro nás budou oba dva zápasy s jakýmkoliv soupeřem neskutečnou školou. Jsme válečníci a chceme postoupit do skupiny," uvedl pro Radiožurnál jablonecký trenér Roman Skuhravý. "Raději bych někoho, přes kterého by šlo postoupit. Při losu 4. předkola je třeba už mít trochu kliku, ale pár mančaftů, s kterými se dá hrát, tam je," řekl bezprostředně po včerejším vítězném utkání Karel Piták.


ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK

Kategorie: ČTSport

Žádný komentář.

Komentář